Ta witryna wykorzystuje pliki cookie zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zrezygnować z zapisywania plików cookie modyfikując ustawienia przeglądarki.

Karpacz

Tutaj jesteś: Karpacz > Atrakcje turystyczne Karpacza

WYBIERZ TEMAT:

 
 

 

Atrakcje turystyczne Karpacza

Polski zimowy kurort, jakim jest położony u podnóża Karkonoszy Karpacz, to miejsce zimowego wypoczynku dla wielu sportowców i turystów z całego kraju. Karpacz to niewielkie górskie miasto, które swym wyglądem oraz otwartością mieszkańców na innych ludzi sprawia, że ten urokliwy zakątek dolnego śląska nie tylko w okresie zimowym, ale także i latem przeżywa oblężenie. Główne atrakcje turystyczne w Karpaczu czekające na napływających w te rejony turystów, to oczywiście jazda na nartach lub snowboardzie dla miłośników sportów zimowych, dla żądnych adrenaliny skoki na bungee w asyście wykwalifikowanego instruktora wykonywane ze skoczni narciarskiej Orlinek, zaś dla lubiących piesze wędrówki możliwość wejścia na punkt widokowy Śnieżka. Karpacz przyjazny jest również dzieciom. Do ich gustu zapewne przypadnie obfitujący w wiele wspaniałych wrażeń letni tor saneczkowy. Spędzając wakacje lub ferie w Karpaczu jego zwiedzanie warto rozpocząć od górnej części miasta. W Karpaczu Górnym znajduje się słynny, powstały jeszcze w XII wieku drewniany Kościółek Wang. Oprócz niego warto zwiedzić muzeum zabawek mieszczące się przy ulicy Karkonoskiej, Park wodny Tropikana w Hotelu Gołębiewskim w Karpaczu, zaś dla spragnionych chwili wytchnienia podczas spaceru górskimi drogami wspaniałym miejscem do krótkiego wypoczynku będzie dziki wodospad. To jednak nie wszystkie atrakcje turystyczne w Karpaczu. W niedalekiej odległości od kurortu, a dokładniej w Ścięgnach znajduje się oferujące multum przygód miasto kowbojów, Western City. Liczne imprezy i konkursy takie jak płukanie złota, jazda konna czy indiańskie tańce w okresie letnim ściągają do miasteczka chętne przeżycia przygody nie tylko maluchy, ale także starszych osobników.

Wybierz atrakcje - skocz do:
Śnieżka
Skocznia "Orlinek"
Stoki narciarskie
Centrum "Kolorowa"
Dziki Wodospad
Zapora na Łomnicy
Zjawisko zaburzenia grawitacji
Muzeum Zabawek w Karpaczu
Muzeum Sportu i Turystyki
Wycieczki i imprezy rozrywkowe

 

Atrakcje turystyczne - Śnieżka

Śnieżka jest niewątpliwie najbardziej charakterystycznym miejscem przyciągającym turystów do Karpacza. Wysokość Śnieżki to 1602 m n.p.m, a co ciekawe, dzięki swemu specyficznemu klimatowi wykształciła się tutaj rzadko spotykana roślinność alpejska. Pierwsze odnotowane zdobycie szczytu zanotowano już w XV wieku. Na samym szczycie Śnieżki znajduje się zabytkowa kaplica Św. Wawrzyńca oraz odnowione Obserwatorium Meteorologiczne, w którym znajdują się eksponaty przyrządów służących do pomiarów. Budowla skonstruowana została w oryginalnych kształtach przypominających spodki.
Dla bardziej aktywnych i wytrwałych narciarzy przygotowane są stoki na Śnieżce. To właśnie na Śnieżce znajdują się najsławniejsze młodzieżowe schroniska, takie jak „Strzecha Akademicka”, „Dom Śląski „ czy „Samotnia”, skąd roztaczają się niepowtarzalne widoki łączące doliny z górami.

Widok na Śnieżke ze Świątyni Wang Widok na Śnieżke z drogi do Karpacza

Atrakcje turystyczne - Skocznia "Orlinek"

Ogromnym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się także skocznia „Orlinek”. Budowę skoczni rozpoczął słynny polski narciarz Stanisław Marusarz. Skocznia zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części Karpacza. Po diametralnym zniszczeniu została gruntownie przebudowana i dziś nosi miano jednej z najnowocześniejszych skoczni w Polsce. Zima odbywają się tutaj liczne imprezy o zawody sportowe. Rekord skoczni ustanowił sam mistrz Adam Małysz podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Skokach Narciarskich. Dla bardziej aktywnych i wytrwałych narciarzy przygotowane są stoki na Śnieżce. To właśnie na Śnieżce znajdują się najsławniejsze młodzieżowe schroniska, takie jak „Strzecha Akademicka”, „Dom Śląski „ czy „Samotnia”, skąd roztaczają się niepowtarzalne widoki łączące doliny wraz z górami. Latem śmiałkowie mogą tu uprawiać bungie-jumping, zjeżdżanie na linie i wiele innych sportów ekstremalnych.
[zobacz na mapie >>]
adres: ul. Olimpijska, Karpacz

Powiększ wybrane zdęcie i zobacz szczegóły

Atrakcje turystyczne - skocznia Orlinek w KarpaczuAtrakcje turystyczne - skocznia Orlinek w KarpaczuAtrakcje turystyczne - zjeżdżanie na linie ze skoczni Orlinek w Karpaczu
Atrakcje turystyczne - skoki bungie-jumping ze skoczni Orlinek w Karpaczu

Atrakcje turystyczne - Stoki narciarskie

W Karpaczu panują wymarzone warunki do uprawiania sportów zimowych takich jak jazda na nartach lub na snowboardzie. W mieście funkcjonuje kilkanaście stoków narciarskich. Specjalnie z myślą o amatorach sportów zimowych stoki otwarte są do późnych godzin wieczornych, a niektóre z nich są sztucznie dośnieżane. Przy każdym stoku znajdują się również wypożyczalnie sprzętu zimowego oraz wyciągi.
Poniżej przedstawiamy stoki znajdujące się przy kompleksie Śnieżka:

 • Stok Liczykrupa – posiada bardzo trudną trasę zjazdową, znajduje się na ul. Turystycznej 4
 • Stok Euro - stok nadający się dla wszystkich amatorów sportów zimowych, posiada delikatne nachylenie
 • Stok Grosik
 • Stok Złotówka – jest najczęściej wybieranym wśród turystów stokiem, położony jest w okolicy „Małego stawu”, stok nadaje się dla wszystkich narciarzy
 • Stok Jan
 • Stok Liczykrupa - polecany dla początkujących narciarzy, dojazd kolejką linową
 • Stok Grosik
 • Stok Zbyszek – to najdłuższa trasa o długości około 2229 m

Stoki znajdujące się w mieście:

 • Stok Bambino-Ski – to stok mający 100 m długości, który zlokalizowany jest na ul. Parkowej
 • Stok Jumbomatik – posiada 124 m długości i znajduje się na ul. Obrońców Pokoju
 • Stok Karpatka I i II – stoki zlokalizowane są na ul. Myśliwskiej
 • Stok Kolorowa I i II – stoki te znajdują się na ul. Parkowej 8
 • Stok Krucze skały – to stok znajdujący się na ulicy Wilczej 1
 • Stok Lodowiec – widnieje na ul. Wolnej
 • Stok Michałek – ul. Strażacka
 • Stok Pod Wangiem - jeden z najlepszych stoków i najchętniej wybieranych wśród turystów, znajduje się na ul. Szkolnej
 • Stok Relaks – znajduje się w Dolnym Karpaczu na Oś. Skalnym przy ul. Obrońców Pokoju

Atrakcje turystyczne - Centrum "Kolorowa"

Kolejną atrakcją szczególnie polecaną dla osób chcących przeżyć ekscytujące chwile, jest centrum KOLOROWA. To tam znajduje się tor saneczkowy oraz całoroczne działający alpine coaster. Tor saneczkowy czynny jest porą letnią, a długość zjazdu to ponad 1000 m.
Całoroczny Alpejski Tor Bobslejowy natomiast ma około 800 m długości zjazdu.
Centrum Kolorowa służy także najmłodszym uczestnikom wypraw górskich. Z myślą o nich przygotowane są trzy trampoliny oraz inne godne uwagi atrakcje.
[zobacz na mapie >>]
tel. 075 76 19 034
adres: ul. Parkowa 10, Karpacz

Atrakcje turystyczne - Centrum Kolorowa Atrakcje turystyczne - Centrum Kolorowa

 

Atrakcje turystyczne - Dziki Wodospad

W lecie dla turystów zmęczonych upałem oraz wysoką temperaturą, ukojeniem stają się spacery wśród górskich potoków. Jednym z najatrakcyjniejszych miejsc jest dziki wodospad położony w lesie nieopodal szlaku do stacji kolejowej, prowadzącej na Kopę. Rzeka przelewa się tam, tworząc intrygujące kaskady. Całość sprawia fascynujące wrażenie.
[zobacz na mapie >>]
lokalizacja: w lesie na styku ulic Olimpijskiej i Strażackiej, Karpacz

Powiększ wybrane zdęcie i zobacz szczegóły

Atrakcje turystyczne - Dziki WodospadAtrakcje turystyczne - Dziki WodospadAtrakcje turystyczne - Dziki Wodospad
Atrakcje turystyczne - Dziki WodospadAtrakcje turystyczne - Dziki WodospadAtrakcje turystyczne - Dziki Wodospad

Atrakcje turystyczne - Zapora na Łomnicy

Kolejnym ciekawym zakątkiem Karpacza jest również Zapora zbudowana na początku XX wieku. Powstała ona w celu przeciwdziałania częstym powodziom. Zbudowana jest ona z około 105m długości i prowadzi na szlak turystyczny. Na samym dole „wodospadu” możliwe jest wykonanie wielu atrakcyjnych fotografii.
[zobacz na mapie >>]
lokalizacja: w pobliżu ulic Konstytucji 3go Maja oraz Rybackiej, Karpacz

Powiększ wybrane zdęcie i zobacz szczegóły

Atrakcje turystyczne - Zapora na ŁomnicyAtrakcje turystyczne - Zapora na ŁomnicyAtrakcje turystyczne - Zapora na Łomnicy
Atrakcje turystyczne - Zapora na ŁomnicyAtrakcje turystyczne - Zapora na Łomnicy

Atrakcje turystyczne - Zjawisko zaburzenia grawitacji ;)

Bardzo ciekawe zjawisko możemy również zaobserwować przy ulicy Strażackiej znajdującej się w Górnym Karpaczu. Zjawisko zaburzenia grawitacji sprawia wrażenie drogi pod górkę. Fenomen polega na tym, iż po zatrzymaniu pojazdu i wyłączeniu silnika, samochód sam podjeżdża pod górę. Nieprawdopodobne, prawda?!!! No cóż, to tylko tzw. Karpacki „trójkąt bermudzki”.
[zobacz na mapie >>]
lokalizacja: ulica Strażacka, Karpacz Górny

Powiększ wybrane zdęcie i zobacz szczegóły

Atrakcje turystyczne - Zjawisko zaburzenia grawitacjiAtrakcje turystyczne - Zjawisko zaburzenia grawitacji

Atrakcje turystyczne - Muzeum Zabawek w Karpaczu

Równie dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej cieszy się Muzeum Zabawek w Karpaczu. Muzeum to powstało w 1995 roku. Bajkowa sceneria, powrót do dziecięcych lat, to wszystko potrafi przypomnieć o dawnych czasach nawet dorosłym uczestnikom wizytacji. Dzieci oraz młodzież natomiast, mają możliwość podziwiania najwspanialszej kolekcji lalek oraz innych bardzo atrakcyjnych zabawek liczących przeszło 200 lat. Jest to naprawdę bardzo interesująca przygoda.
[zobacz na mapie >>]
tel. 075 76 18 523
lokalizacja: ulica Karkonoska 5, Karpacz

Atrakcje turystyczne - Muzeum Sportu i Turystyki

Kolejnym bardzo ważnym zabytkiem jest muzeum Sportu i Turystyki które otwarte jest codziennie za wyjątkiem poniedziałków w godz. 9:00 - 17:00 . To w nim zarchiwizowane są wszelkie pamiątki związane z rozwojem sportu, turystyki oraz przyrody. Poza tym prezentowane są w nim rozmaite ekspozycje, równie dobrze przykuwające uwagę turystów.
[zobacz na mapie >>]
tel. 075 76 19 652
lokalizacja: ulica Kopernika 2, Karpacz

Atrakcje turystyczne - Wycieczki i imprezy rozrywkowe

Karpacz oferuje bardzo bogatą listę wycieczek w kraju jak i za granicę. Osoby spędzające tu urlop mają z czego wybierać. Ci pozostający na miejscu mogą skorzystać z wielu imprez rozrywkowych oraz innych atrakcji. Wystarczy śledzić plakaty na tablicach ogłoszeniowych.

Powiększ wybrane zdęcie i zobacz szczegóły

Atrakcje turystyczne - Wycieczki i imprezy rozrywkoweAtrakcje turystyczne - Wycieczki i imprezy rozrywkoweAtrakcje turystyczne - Wycieczki i imprezy rozrywkowe
Atrakcje turystyczne - Wycieczki i imprezy rozrywkowe

 

Wybierz atrakcje - skocz do:
Śnieżka
Skocznia "Orlinek"
Stoki narciarskie
Centrum "Kolorowa"
Dziki Wodospad
Zapora na Łomnicy
Zjawisko zaburzenia grawitacji
Muzeum Zabawek w Karpaczu
Muzeum Sportu i Turystyki
Wycieczki i imprezy rozrywkowe

Hotele i pensjonaty w Karpaczu

W Karpaczu funkcjonują liczne pensjonaty i hotele oferujące pełną gamę usług przez cały rok.

[Opisy hoteli i pensjonatów >>] [Pensjonaty i hotele na mapie >>]

 

Hotel Piecuch w KarpaczuKarpacz - hotel Gołębiewski w budowiePansjonaty w KarpaczuHotele w Karpaczu